Çalışma Saatlerİ: 09:00 - 18:00
Lokasyonumuz: İstanbul
İletİşİm: +90 (212) 356 0420
Bizi Takip Edin:
Top
Video Wall Nedir? - VideoWall
7590
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-7590,cookies-not-set,mkd-core-1.0,highrise-ver-1.1.1,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Video Wall Nedir?

Video Wall potansiyel müşterilerin işletmenize çekmek için özel olarak hazırlanan resim veya video içeriğinin yansıtıldığı büyük bir elektronik ekranlar topluluğudur. Genellikle birden çok görüntü aygıtı birlikte tek mantıksal bir ekran oluşturmak için istenilen alana uygun şekilde yerleştirilir.

Video Wall Nerelerde Kullanılır?

Perakendeden tutun da konaklamaya,  eğitimde, kamuda ve daha birçok sektörde Video Wall teknolojisi kullanılmaktadır.

 • Yüksek performans, düşük maliyet ile her işletmenin dostudur.
 • Müşteri ile etkileşime geçmenin en iyi yoludur.
 • Otel lobilerinde, bankalarda ve hastanelerde bekleyenleri bilgilendirir.
 • Otobüs ve metro duraklarında yolcuları bilgilendirir.

Video Wall Nedir?

Birden fazla ekranın birleşmesiyle oluşan dev bir ekran düşünün. Öyle bir ekran ki adeta bir duvar gibi. İşte bu tarz ekran birlikteliklerini Video Wall olarak adlandırıyoruz.

Videowall çözümleri genelde LCD veya LED ekranların yan yana kullanımıyla oluşuyorlar. Çoklu ekranlar birleşerek bütün bir ekran gibi hareket edebilidiği gibi istenilen video veya görseli bozulmaya uğramadan yüksek görüntü kalitesiyle gösterebilme imkanı sunuyorlar.

Video Wall olarak adlandırdığımız bu ekran topluluğunda görüntü anlamında tek ekranmış gibi hareket edebilme özelliğinin yanı sıra farklı ekranlarda eş zamanlı olarak farklı görüntülerde sunulabiliyor.

Video Wall çözümleri arkasında yatan digital signage yazılımı ile ekranlarda görüntülenecek içeriklerin kontrolünü ve yönetimini son derece basit hale getiriyor.

Video Wall çözümlerinin digital signage ile buluşması bu ekranlarda hava durumu, yol durumu, döviz kurları gibi farklı bilgilerin gösterimine olanak sağlarken promosyon ve kampanya duyuruları ile satışlarımızı arttıran önemli bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

Video Wall dikkat çekici sunumu ve etkin içerik yönetimi sayesinde markanızın bilinilirliğinin artması anlamında etkili bir çözüm ortağınız olacaktır.
Video Wall ürün çeşitleri LED Video Wall, Standard Video Wall, Cube Wall, Art Video Wall, Menu Board, Scada Video Wall olarak bilinmektedir.

Video Wall çözümleri genelde Oteller, Havaalanları, Spor Kompleksleri, Hastaneler, TV Stüdyoları, İzleme ve Kontrol Odaları, Zincir Mağaza ve Restoranlar, Bankalar, Satış Ofisleri ve Genel Merkez Binaları için tercih edilsede tek ekranla sınırlı kalmak istemeyen herkes için teknolojik çözümler sunabilmektedir.

Bunların yanında Video Wall sistemleri ihtiyacınıza göre birçok şekilde kullanılabilir. En yaygın kullanım şekilleri ise:

 • Ekranların tamamının tek bir ekran gibi kullanılabilir.
 • İstendiği takdirde her bir ekran birbirinden bağımsız olarak farklı gösterebilir.
 • İhtiyaç ve talepler doğrultusunda ekranların kendi aralarında gruplanması sağlanabilir.

Neden Videowall?

Video Wall çözümleri genelde pahalı bir yatırım kalemi olarak görülse de sunduğu çözümler düşünüldüğünde şirketiniz için yapabileceğiniz en önemli yatırım kalemlerinden birisi olarak öne çıkacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu düşüncenin altında yatan temel prensip Video Wall çözümlerinin ekrandan ibaret olduğunu düşünmemizdir.

Bir Video Wall çözümüne yatırım yaparken hiçbir zaman için satın aldığımız şeyin ekrandan ibaret olmadığını ve yatırımımızı son derece etkili bir teknolojik çözüm satın alarak değerlendirdiğimizi unutmamalıyız.

Burada altını çizmemiz gereken önemli bir nokta ise Video Wall çözümlerinin kendisini oluşturan ekranlar topluluğunun yanı sıra bu topluluğun iletişimini ve yönetimini sağlayan bir sistem ile besleniyor olmasıdır.

Bütün bunların yanında Video Wall kullanımı geniş ekran kullanımına kıyasla bir çok avantaja sahiptir:

 • Dizilimin kolaylığı sağlar,
 • Piksel yoğunluğu avantajı ve yüksek görüntü kalitesi sağlar,
 • Video Wall çözümleri dilediğiniz şekle girebilir,
 • İçerik yönetimi kolaydır,
 • Mesajınızın etkisini ve algısını arttırır.

Videowall Nerelerde Kullanılır?

Video Wall sistemleri sağladıkları teknolojiler ile günümüz koşullarında birçok işletme için büyük faydalar sağlamaktadır.

Bu anlamda kullanım alanı son derece geniş olsa da Video Wall kullanımında öne çıkan başlıca sektörler şu şekildedir:

 • Oteller,
 • Havaalanları,
 • Spor Kompleksleri ve Stadyumlarda,
 • Hastaneler,
 • TV Stüdyoları,
 • İzleme ve Kontrol Odaları,
 • Zincir Mağaza ve Restoranlar,
 • Bankalar,
 • Satış Ofisleri,
 • Genel Merkez Binaları.

Video Wall çözümleri sektörden sektöre farklı kullanım şekillerine sahip olsa da bunu bir örnekle canlandırmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Oteller için lobiler çok önemlidir. Bu alanda otel müşterileri ciddi anlamda vakit geçirirler. Video Wall çözümleri sayesinde otel lobilerinde bekleyen müşteriler hem otel hakkında hem de otelde yer alan etkinlikler hakkında detaylı bilgi alabilirler. Bu ekranda gösterilen bulunduğunuz konumla ilgili hava durumu ve gezilecek yerler gibi bilgiler otel müşterilerinin konaklamasını daha keyifli bir hale getirecektir.

Video Wall çözümlerini işletmenizin müşterilerinize veya potansiyel açılan teknolojik penceresi olarak düşünebilirsiniz. Bu pencereler sayesinde mesajlarınızın etkisi ve algısı eskiye nazaran çok daha kuvvetli olacaktır.

Kaç Farklı Video Wall Sistemi Bulunmaktadır?

Yapısına göre farklılık göstermekle birlikte genel olarak kullanılan 6 farklı Video Wall Sistemi bulunmaktadır.

 • Standart Video Wall Sistemleri genel olarak belli bir alanı kaplamak için hazırlanan ekranlar bütünüdür.
 • Art Wall Sistemleri marka kimliği öne çıkartmak isteyen firmaların daha çok tercih ettiği tamamen duvar kaplamak yerine özel tasarımlara göre oluşturulan bir sistemdir.
 • MenuBoard Video Wall Sistemleri genel olarak yeme & içme sektöründe tercih edilen bir sistem olup menü içeriklerinin dijital olarak müşterilerine sunulmasını sağlar.
 • Scada Video Wall Sistemleri işletmelerin tesis ve organizasyonel yapıları ile entegre olarak tek ekrandan bütün sistemlerin çalışmasını kontrol edebilmenize ve özel yazılımı sayesinde ilgili kişilere analizler sayesinde verimlilik arttırıcı raporlar iletilmesini sağlamaktadır.
 • LED Video Wall Sistemleri özellikle dış mekan çalışmalarında ve ışığın yoğun olduğu ortamlarda etkili bir çözüm sağlayan bir Video Wall Sistemidir.
 • DLP Cube Video Wall Sistemleri tamamen çerçevesiz ekranların bir araya gelmesi ile oluşturulan uzun süreli kullanım avantajı ile tercih edilen bir Video Wall Sistemidir.

Video Wall Sistemlerinde Kullanılan Ekranların Özellikleri

 • Uzaktan yönetilebilen özel kontrol cihazları ile diğer ekranlara göre daha kolay kullanım imkanı sağlar.
 • Garanti süreleri uzundur bu sayede Kurumsal kullanım için oldukça ideal bir yapıya sahiptirler.
 • Çözünürlük ve parlaklıkları standart TV ve projektörlere göre oldukça yüksek olup, iç mekan ve dış mekan projelerde rahatlıkla kullanılabilirler.
 • Kullanım süreleri 50bin saatin üzerinde olup diğer yöntemlere göre idealdir.
 • Çevresel faktörlerden etkilenmemesi için kendilerine özel ısıtma ve soğutma sistemlerine sahiptirler.

Video Wall Sistemleri Nasıl Kontrol Edilmektedir?

Video Wall Sistemleri genel olarak iki şekilde kontrol sistemine sahiptir. Uzaktan bağlantı ile yapılan ilk sistem merkez ofisinizden veya operatörün bulunduğu yönetim alanında hazırlanan bütün içeriklerin kontrolünü ve değişiklik yapıla bilme olanağını sağlamaktadır. Birden fazla mağazası bulunan firmalarda daha çok tercih edilen bu sistem ile fiyat değişikliklerinin aynı anda bütün mağazalarınızda değişmesini sağlayabilir veya menünüze eklenen yeni yemeklerin MenuBoard üzerinden tüm restoranlarınızda müşterilerinize sunabilirsiniz. Firma alt yapısına entegre olarak mobil cihazlar veya sabit bilgisayarlar üzerinden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Daha çok karşılama alanları ve Standart Video Wall uygulamalarında tercih edilen bu yöntem konforlu ve kolay bir yönetim sağlamaktadır.

İstenilen her alanda sınırsız bir kullanım alanına sahip Video Wall Sistemleri ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda tek bir ekran şeklinde kullanılabildiği gibi size özel tasarımlarla vermek istediğiniz farklı içeriklerin senkronize şekilde daha fazla kişiye ulaşmasına imkanı sağlamaktadır. Sizde Video Wall Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir Video Wall Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Video Wall Kontrolleri

Video Wall kontrolleri (bazen “işlemcisi” diye karşımıza çıkar) sayesinde tek bir görüntüyü birden çok ekranda görüntüleyebiliriz. Bu anlamda Video Wall Kontrolleri bir Video Wall ünitesinin en değerli elementlerinden birisidir.

Video Wall kontrolleri iki grupta incelenebilir:

 • Donanım tabanlı kontroller
 • Yazılım tabanlı kontroller
Donanım Tabanlı Video Wall Kontrolleri

Donanım tabanlı video Wall kontrol araçları belirli amaç için üretilmişlerdir.
Genellikle video işleme chip setleri üzerine inşa edilmişlerdir ve bir işletim sistemine sahip değillerdir.
Donanım tabanlı kontroller kullanmanın avantajı, performans ve emniyettir. Dezavantajları ise maliyet ve esneklik eksikliğidir.

Yazılım Tabanlı Video Wall Kontrolleri

Yazılım tabanlı kontroller ise, özel çoklu çıkışa sahip grafik kartları ve tercihe göre video yakalama giriş kartları ile donatılmış PC veya server bilgisayarlarına yüklü işletim sistemleri (Windows, Linux, Mac) aracılığıyla gerçekleşir.

Kullanım kolaylığı ve maliyet gibi nedenlerden dolayı daha çok tercih edilirler.

VideoWall Ürün Grupları

LED Video Wall
 • İç veya dış mekan fark etmeksizin yüksek görüntü kalitesi sağlar.
 • Dış hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Mağazanızın önünden geçen müşterileri etkiler.
 • Spor müsabakalarında yüksek görüntü kalitesinde yayın yapar.
MenuBoard
 • Restoranınıza modern görüntü katar.
 • Menüde bulunan ürünlerin detaylı bilgisini sunar.
 • Menüye ürün eklemek ve çıkarmak kolaylaşır.
 • Merkezidir. Şubelerinizdeki menüleri tek seferde güncelleyebilirsiniz.
Standart Video Wall
 • Bankalar için bilgi ekranları olarak kullanın.
 • Hastanelerde karışıklığın önüne geçin.
 • Havaalanlarında uçuş bilgilerini gösterin.
 • Mağazalarınızda ürünlerinizin tanıtımını yapın.
Art Wall
 • Daha gösterişli otel lobilerine kavuşun.
 • Kurumsal binalarda dikkatleri üstünüze çekin.
 • Banka şubelerinizi dikkat çeker hale getirin.
 • Teknolojiyi kullanan hastane lobilerine sahip olun.
SCADA
 • Anlık olarak veri takibi imkanı.
 • Özelleştirilebilme imkanı sağlar.
 • İşletmenizin kontrolü sizde olsun.
 • Her ölçekte işletme için uygundur.
Video Wall Çözümleri ile Müşterilerinizi Etkileyin.